BÜ’de Kadın Şenliği 2017 | Bilim Dünyasında Kadınlar

Boğaziçi Üniversitesi kulüpleri olarak 8 Mart Dünya Kadınlar günü kapsamında Mart ayında gerçekleştirdiğimiz BÜ’de Kadın Şenliği 2017 için Bilim Kulübü olarak, Bilim dünyasında kadının yeri ve önemi üzerine seminerler hazırladık.
Seminerlerimizin ilki okulumuz Bilgisayar Mühendisliği bölümünde akademisyen olan Lale Akarun hocamızın “Bilim ve Akademide Kadın” başlıklı konuşmasıyla 28 Mart Salı 17.30da NH302 nolu derslikte gerçekleşecektir.
Diğer seminerlerimiz; 29 Mart Çarşamba günü, ilk olarak Matematik Bölümünde akademisyen olan Betül Tanbay hocamızın “Matematik ve Eşitlik” konuşmasıyla 16:00′da NH403 te, akabinde Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümünden hocamız Nesrin Özören‘in “Kararlı, Cesur ve Başarılı Amazonlar” başlıklı konuşmasıyla 17:30′da NH404de gerçekleşecektir.

Biyolojik Sistemlerde İstatiksel Fizik: Ölçekler Arası Bir Gezinti

Bu dönemki akademik seminerlerimizin ikincisine geçen dönem sonunda gerçekleştiremediğimiz seminerimizle devam ediyoruz. Koç Üniversitesi Fizik bölümünden Alkan Kabakçıoğlu hocamızın anlatımıyla bu haftaki seminerimizin başlığı “Biyolojik Sistemlerde İstatiksel Fizik: Ölçeklerde bir Gezinti” dir. İlgili olan herkesi bekliyoruz. Seminerimiz 7 Mart Salı saat 15.00 da Feza Gürsey Seminer salonunda gerçekleşecektir.

Feza Gürsey Seminer Salonu, Kare blok 3. katta Fizik bölümü sekreterliğinin karşısındadır.

Etkinliğimize okulumuz öğrencileri dışındakilerinin katılımı için bizlere mesaj olarak isminiz ve bağlı olduğunuz okul veya kurumu en geç 6 Mart’a kadar belirtirseniz, okula girişinizle ilgili yardımcı olunacaktır. :)

XI. Moleküler Biyoloji ve Genetik Haftasonu

Bir Boğaziçi geleneği olan Moleküler Biyoloji ve Genetik Haftasonu 11. senesinde de bilim dünyasındaki gelişmeleri takip etmeye devam ediyor.

  • Katılım belgesi verilmektedir.
  • Kayıtlarımız kontenjanla sınırlıdır.
  • Simultane çeviri yapılmayacaktır.
  • Girişte kayıt ve ücret alınmayacağı için kayıtların 20 Şubat 23:59′a kadar yapılması gerekmektedir.
  • Ücret: 30₺ (Bütün katılımcılar için) 
  • Katılmak isteyenlerin aşağıdaki formu doldurup, ücreti yatırmaları gerekmektedir.
    https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfJrSE5LUnOkPMbfAHRtSG_aN8jb1nXnYB3bGF11DoAqB6VuA/viewform
  • ÜCRETİ YATIRIRKEN LÜTFEN AÇIKLAMA KISMINA KATILIMCININ AD VE SOYADINI YAZMAYI UNUTMAYIN! Eğer bu mümkün değilse kulübün Facebook sayfasına ya da bubilimkulubu@gmail.com adresine makbuzunuzun fotoğrafıyla mesaj/mail atmanız yeterlidir.

KONTENJANIMIZ 23 ŞUBAT 23:59 İTİBARİYLE DOLMUŞTUR, BUNDAN SONRA YAPILAN KAYITLAR KABUL EDİLMEYECEKTİR. İLGİNİZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ.

Tarih:
25.02.2017 Cumartesi 10.00-17.00
26.02.2017 Pazar 10.00-16.00
Yer:
Albert Long Hall / Saatli Bina, Boğaziçi Üniversitesi Güney Yerleşkesi