19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı

“Dünyada her şey için, yaşam için, başarı için en gerçek yol gösterici bilimdir, fendir. Bilim ve fennin dışında yol gösterici aramak aymazlık, bilgisizlik, doğru yoldan çıkmışlıktır. Yalnız bilimin ve fennin yaşadığımız her dakikadaki evrelerinin gelişimini anlamak ve ilerlemelerini izlemek koşuldur. Bin, iki bin, binlerce yıl önceki bilim ve fen dilinin çizdiği genel kuralları, şu kadar bin yıl önce bugün aynı biçimde uygulamaya kalkışmak, elbette bilim ve fennin içinde bulunmak değildir.” Mustafa Kemal Atatürk

19 Mayıs Atatürk’ü anma, gençlik ve spor bayramı cumhuriyetin bilimle parlayacak olan geleceğine kutlu olsun.

12.05.2017 Boğaziçi Üniversitesi Bilim Kulübü Genel Kurul Sonucu

Boğaziçi Üniversitesi Bilim Kulübü genel kurul toplantısı 12 Mayıs 2017 cuma günü saat 19.00da New Hall 203te gerçekleşmiştir. Genel kurulda bu sene yapılan çalışmaların genel değerlendirmesiyle beraber Yönetim Kurulu üyeleri ve Denetim Kurulu üyeleri seçilmiştir.

 • Yönetim kurulu 9 asil, 1 yedek üyeden oluşmuş olup denetim kurulu 3 asil, 1 yedek üyeden oluşmuştur. Yönetim kurulu ve denetim kurulunun 2017-2018 dönemi üyeleri duyurulmuştur.
 • Her kuruldan en fazla 2 yönetim kurulu üyesi, Bilim Kozası’ndan 1 yönetim kurulu üyesi seçilmiştir.
 • Gelecek dönem kurulları: Fizik, MBG, Bilimkurgu ve astronomidir.
 • Kimya kurulunun mevcudiyeti 2017-2018 dönemi gelecek talebe bağlı kalacaktır. Kurul oluşturma talebi geldiği vakit yönetim kurulu toplantılarına en az bir kişilik gözlemci gönderme zorunlulukları vardır.
 • Kulüp aktif üyesi tarafından genel kurula sunulan seçim günü yönetim kurulu, denetim kurulu adaylık başvuruları oy çokluğu ile kabul edilmiştir.
 • Erasmus/Exchange ihtimali bulunan kulüp aktif üyelerinin yönetim kurulu ve denetim kurulu adaylıkları 12 Mayıs 2017 tarihinde düzenlenen genel kuruldaki oylamada oy çokluğuyla geçersiz sayılmıştır.

2017-2018 Dönemi İçin Seçilen Yeni Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu Üyeleri

2017-2018 Yönetim Kurulu:
Asil Üyeler:
Bilim Kozası: Mücahit Taşdelen
Bilimkurgu: Sevilay Girgin, Taha Aydos
Astronomi: Can Görmez, Mert Dönmez
Fizik: Berker Gönül, Erkan Kaluç
Moleküler Biyoloji ve Genetik: Tolga Yıldırımoğlu, İpek Bölükbaşı

Yedek Üye:
Emre Oflaz
……………………………………………………………

2017-2018 Denetim Kurulu
Asil Üyeler:
Büşra Dikbaş, Thomas Henzel, Ecem Sakallı

Yedek Üye:
Esra Bozkurt

Akademik Seminerler | Mega Kent Trafiğine Devrimsel Ama Gerçekçi Çözüm

Fizik Kurulu olarak düzenlediğimiz akademik seminerler dizisine farklı bir bakış açısı getiriyoruz. Okulumuz Fizik Bölümünde akademisyen olan hocamız İbrahim Semiz‘in konuşmacı olarak katılacağı seminerimizin konusu günümüz çağımızın en büyük problemlerinden olan “Trafik Problemi”. ” Mega Kent Trafiğine Devrimsel Ama Gerçekçi Çözüm” olarak belirlenen seminerde İbrahim Hocamız kendisinin bu konu üzerine yaptığı araştırmadan ve yayınladığı makalelerden bahsedecek :) Fiziğinden ziyade olayların mühendislik yönüne de oldukça hitap eden seminerimize ilgilenen herkesi bekliyoruz. Trafik hepimizin sorunu bir çözümü varmış :)

2016-2017 Dönemi Genel Kurul Toplantısı

Boğaziçi Üniversitesi Bilim Kulübü genel kurul toplantısı 12 Mayıs 2017 cuma günü saat 19.00da New Hall 203te gerçekleşecektir. Genel kurulda bu sene yapılan çalışmaların genel değerlendirmesiyle beraber Yönetim Kurulu üyeleri ve Denetim Kurulu üyeleri seçilecektir. Genel kurula kulübe aidat ödeyen tüm üyelerin katılımı açık olup seçimlerde aday olabilme ve oy kullanabilme hakkı sadece aktif üyelere mahsus olacaktır. Aktif üye listesinin duyurusu Whatsapp gruplarından yapılmıştır. Listeyi görebilmek için buraya tıklayınız. Kendini aktif üye olarak gören ancak listede ismini bulamayan kulüp üyeleri bu durumu yönetim kurulu üyelerine bildirmekle yükümlüdür aksi takdirde aday olma ve oy kullanma hakları olmayacaktır. Yönetim kurulu ve denetim kurulu adayları 10 Mayıs 2017 çarşamba gecesi saat 23.59a kadar bir yönetim kurulu üyesine adaylıklarını belirtmekle yükümlüdür.

 • Yönetim kurulu 9 asil, 2 yedek üyeden oluşacak olup denetim kurulu 3 asil, 2 yedek üyeden oluşacaktır.
 • Her kuruldan en fazla 2 yönetim kurulu üyesi, Bilim Kozası’ndan 1 yönetim kurulu üyesi seçilecektir.
 • Gelecek dönem kurulları: Fizik, MBG, Bilim kurgu ve astronomidir.
 • Kimya kurulunun mevcudiyeti 2017-2018 dönemi gelecek talebe bağlı kalacaktır. Kurul oluşturma talebi geldiği vakit yönetim kurulu toplantılarına en az bir kişilik gözlemci gönderme zorunlulukları vardır.
 • Denetim kuruluna seçilen kulüp aktif üyeleri yönetim kurulunda yer alamazlar.
 • Başka bir kulübün yönetim kurulunda yer alan kulüp aktif üyeleri yönetim kuruluna aday olamazlar.
 • 21 Haziran 2017(Boğaziçi Üniversitesi 150. Mezuniyet Töreni) itibari ile GPA notu 2.00nin altında olanların yönetim kurulu üyelikleri düşer.
 • Eylül 2017 itibari ile lisans bölümüne başlayamamış 2016-2017 hazırlık sınıfı öğrencilerinin yönetim kurulu üyelikleri düşer.
 • Yurt dışı değişim programlarına (Erasmus/Exchange gibi) katılma ihtimali bulunan kulüp aktif üyelerinin yönetim kurulu ve denetim kurulu adaylıkları 12 Mayıs 2017 tarihinde düzenlenecek olan genel kurul kararına bağlanacaktır. Genel kurulda alınacak karar adaylıkların kabulü yönünde gerçekleşirse  bu öğrencilerin kulüp aktif üyelerinin yönetim kurulu üyelikleri değişim programlarına gidecekleri dönem başında düşer.
 • Yönetim kuruluna aday olacak olan kurul adaylarının yürürlükteki yönetim kurulu üyelerine adaylıklarını belirtme zorunlulukları vardır.
 • Genel kuruluna kulüp aktif üyelerinin katılımı zorunludur.